WOODY

Pusztai Pandur

WOODY


Pusztai Pandur

KOSTKA RUBIKA

Tu Pilnuje

KOSTKA RUBIKA


Tu Pilnuje

AKCE

aneb, kde se můžeme potkat

AKCE


aneb, kde se můžeme potkat

ŠTĚŇÁTKA

aneb, kde to kňučí

ŠTĚŇÁTKA


aneb, kde to kňučí

 

Pár slov o nás

Láska ke psům mě provázela od malička.  Své dětství a mládí jsem prožila s jezevčíkem Šarykem a sbírala jsem různé pohlednice, měla sbírku psích encyklopedií a další literatury.  Když jsem dosáhla věku 18-ti let,  říkala jsem si, že nyní je ten vhodný čas pořídit si vlastního, papírového psa.  Tehdy jsem se rozhodovala mezi plemeny beauceron, briard a hovawart.  To, že to nakonec vyhrál poslední zmiňovaný, již asi není třeba nějak zdůrazňovat. Po několika telefonátech jsem si zarezervovala své první vlastní štěňátko v chovatelské stanici Plavý vít, kde se narodila naše Hessinka. Po nějakém čase ji doplnil tehdy 6-ti letý Elton Muminí údolí, byla zaregistrována vlastní chovatelská stanice Gold Premio a odchovány první štěňátka. Po předčasném odchodu Hessinky doplnily naší smečku Flores Šlovický vrch a Shakira Gasko Prim.  

Naši pejskařskou a chovatelskou "kariéru"  přerušilo stěhování od Nymburka do Hamru na Jezeře, do zdaleka neobyvatelného domku, který jsme se snažili všemi silami rekontruovat a na vystavování a další aktivity nezbývalo dost času.  Zároveň naší zamýšlené pokračovatelce chovu Gársí (Gipsy Gold Premio)  nevyrostly požadované zuby, tudíž nemohla být zařazena do chovu. V tomto období jsme sice s pejsky aktivně žili, výletovali, ale neúčastnili se žádných dalších psích aktivit.  Stáhli jsme se z rušného psího dění.  

Z počátku roku 2021, kdy nás opustil náš předposlední člen naší lidskopsí rodiny a Garsí zvyklá na neustálou přítomnost dalšího psího parťáka zůstala sama, padlo rozhodnutí, pořídit si opět štěně.  A jak jinak než zase hovawarta. Přestože bylo období zběsilých nákupů štěňátek způsobených obdobím coronaviru povedlo se nám získat skvělé štěňě ze skvělého chovu z Maďarska a to pejska jménem Woody Pusztai Pandur.  S tímto tak nadějným psem jsme se rozhodli věnovat rovněž výcviku, což bylo pro nás nové a nadchlo nás to natolik, že je to pro nás ten nejlépe strávený společný čas.  

V současné době (2023)  naši smečku obohatila malá ďáblice z polské chvatelské stanice Kostra Rubika Tu Pilnuje, které říkáme Karra. Je to velký divoch (asi pracovní vlohy po rodičích) a tak trochu trapič Woodyho a Garsí.  Věříme,  že i ona bude sbírat úspěchy v podobě složených zkoušek a bude s ní velká sranda!  

Naše vize

Naše vize hovawarta vychází z původního myšlenky hovawarta, tedy, že by se mělo jednat o zdravého a povahově vyrovnaného psa s vlohami pro práci.  To předpokládá určitou duševní stabilitu jedince, který je schopný unést i přiměřenou zátěž spojenou s výcvikem.  Zároveň by měl být hovawart vychovatelný a zároveň cvičitelný pro běžného majitele.  Samozřejmě s přihlédnutím k určitým specifikům (např. hovawart nesnese neustále se opakující dril).  Měl by to být rodinný přítel, který bude mít chuť s páníčkem podnikat kde jaké "blboviny" a bude jej následovat.  Rovněž by měl být nekonfliktní a při správné socializaci bezproblémový pes v různých životních situacích (město, jiní psi a pod.).  

Samozřejmě nám záleží i na exteriérových kvalitách, které však již považujeme za pomyslnou třešničkou na dortu.  


 
Powered by Phoca Photo